Žaidimai moko

Atnaujinta: Sekmadienis, 30 Rugsėjis 2018

Nepakankamai išlavintas erdvės ir krypties suvokimas gali kliudyti sėkmingam rašymo ir/ar skaitymo mokymui mokykloje.

Esant orientavimosi erdvėje ir regimojo suvokimo sutrikimams, vaikai prastai atrenka esmines detales, sunkiai orientuojasi klasėje, popieriaus lape, patiria sunkumų sudarant objektų eiles pagal dydį, nustatant judėjimo kryptį ir judėjimo kryptį daiktų atžvilgiu ir kt.

Norint išvengti sunkumų, rengiantis mokyklai, reikalinga lavinti regimąjį ir erdvės suvokimą specialiosiomis užduotimis, kurios gali būti integruojamos į logopedo užsiėmimus ikimokyklinėje ugdymo įstaigoje.

Projekto tikslas - specialiųjų užduočių ir žaidimų pagalba lavinti penkiamečių regimąjį suvokimą, tikslinti ir tobulinti smulkiuosius (riešo, rankų pirštų) judesius.

Projekto uždaviniai:

  1. Lavinti erdvės ir regimąjį suvokimą, vizualinius procesus (gebėjimą atpažinti, skirti, įsiminti matomus vaizdus), smulkiąją motoriką.
  2. Plėsti erdvės sąvokas.
  3. Gausinti žodyną, tikslinti gramatinę kalbos sandarą.
  4. Skatinti ikimokyklinių įstaigų logopedus įvairinti ugdymo procesą, siekiant geresnės ugdymo kokybės.

 2018-2019 m.m. projektas vykdomas priešmokyklinėje ,,Nykštukų" grupėje.

2017-2018 m.m.

2017-2018 mokslo metais, Pasvalio lopšelio – darželio „Liepaitė“ logopedė ir meninio ugdymo pedagogė kartu su ,,Nykštukų" grupės vaikais, dalyvauja respublikiniame projekte ,,Žaidimai moko".

Atlikdami specialias užduotis vaikai jau įsisavino sąvokas kairė – dešinė, kairėn – dešinėn, aukštai – žemai, aukštyn – žemyn, ilgas – trumpas – vienodi. Beveik visi vaikai išmoko užsirašyti savo vardą. Žaidimų pagalba pasikartojome figūras: skritulys, keturkampis, trikampis. 

 

  • zaidimai-20.JPG
  • zaidimai-21.JPG
  • zaidimai-22.JPG

Projekto organizatorius- Kelmės rajono pedagoginė psichologinė tarnyba (J. Janonio g. 11, Kelmė) Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.   Projekto iniciatorė ir koordinatorė- specialioji pedagogė Gilija Gajauskienė.

Projekto trukmė- 2017 metų spalio 1 d.- 2018 balandžio 1 d.

Projektas vykdomas ,,NYKŠTUKŲ" grupėje.

PROJEKTINĖ VEIKLA

Visų pirma vaikai susipažino su gėlės sandara. Prisiminė ko reikia, kad gėlės gerai augtų ir žydėtų. Patys skirstė žemes daigyklose ir pasėjo trijų skirtingų rūšių gėles.

PROJEKTO NUOTRAUKOS