KURIU PASAKĄ

 

 

 


 STEAM išlaisvina vaiko galias

 


GAMTOSAUGINĖS KONFERENCIJOS

 

XIII-oji KONFERENCIJA

XIII-OJI RESPUBLIKINĖ IKIMOKYKLINIO, PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO VAIKŲ IR PEDAGOGŲ EKOLOGINĖ KONFERENCIJA

2017-03-17 

 

PROGRAMA

AKIMIRKOS IŠ KONFERENCIJOS

Gamta – sveikatos ir pažinimo šaltinis. Psichologai tvirtina: teisingas gamtos suvokimas padeda vaikui suprasti, kad jis – milžiniško pasaulio dalis, įsisąmoninti, kad pasaulyje  viskas turi savo vietą ir paskirtį. Jei sugebėsime atverti vaikų akis į nuostabų gamtos pasaulį, jei pavyks, anot sociologų ,,užprogramuoti" vaiko širdyje požiūrį, kad ,,gamta – visų namai" ir bendrauti su ja reikia tik dorai, sąžiningai, pagarbiai, tada suaugęs žmogus nepaliks jai žaizdų.

                 Vaikai iš prigimties yra smalsūs, domisi juos supančiu pasauliu, o tai padeda sutelkti dėmesį, suvokti, įsiminti, samprotauti, spręsti problemas, kritiškai mąstyti, skatina taikyti įvairius pasaulio pažinimo būdus, patirti geras emocijas, pasitenkinimą, atradimo džiaugsmą.

              Mes gyvename ypatingame regione. Visa Pasvalio miesto teritorija yra intensyvioje karstinėje zonoje. Čia žemės paviršius išvarpytas ir toliau varpomas mažesnių ir didesnių smegduobių. Per jas paviršiniai vandenys, o su jais kartu ir teršalai patenka į požeminio vandens sluoksnius – geriamo vandens buveinę. Karstiniai reiškiniai yra dabartinis, tebevykstantis procesas. Todėl labai svarbu supažindinti bendruomenę  su gamtosauginėmis priemonėmis ir jas kartu įgyvendinti, būtent karstiniame regione.

               J.V. Getė teigė, jog ,,Gamta – vienintelė knyga, kurios kiekvienas puslapis yra prasmingas". Taigi, ,,skaitykime" Gamtos knygą kartu – nelikime abejingi, išsakykime savo nuomonę, pasidalinkime geriausiomis idėjomis kaip mylėti ir išsaugoti mūsų Žemę, kaip užaugti sveiku ir harmoningu piliečiu joje.

Konferencijos medžiaga:

XII-oji KONFERENCIJA

XII-OJI RESPUBLIKINĖ IKIMOKYKLINIO, PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO VAIKŲ

EKOLOGINĖ KONFERENCIJA VYKO 2016 m. KOVO 17 D.

 

 NUOTRAUKOS

 

 

  VAIZDO ĮRAŠAS

Kovo pabaigoje į lopšelį – darželį „Liepaitė“ rinkosi tėvai, svečiai. Čia vyko jau tradicine tapusi 12 - oji respublikinė konferencija. Jos tikslas – ugdyti vaikų ir tėvų praktinius sveikos gyvensenos įgūdžius ir juos taikyti kasdieniniame gyvenime.

                      Mažieji „traukinuku“ atvyko į Sveikatos šalį. Parodė nuotaikingą konferencijos atidarymo programą: šoko, dainavo, vaidino.

                      Direktorė Aldona Piragienė pasveikino visus dalyvius, pristatė viešnias iš Panevėžio miesto lopšelių – darželių „Puriena“ ir „Gintarėlis“, Panevėžio rajono Naujamiesčio lopšelio – darželio „Bitutė“. Sulaukėme kolegių iš „Eglutės“, „Žilvičio“, Narteikių ,,Linelio“. Konferencijos šeimininkų vardu kalbėjusi „Liepaitės“ tarybos pirmininkė (tėvų atstovė) Kristina Kvedarienė linkėjo visiems laikytis sveikos gyvensenos principų.

                      Po sveikinimo kalbų konferencijos vairas buvo perduotas mažiesiems vedėjams – Ditei Kvedaraitei,  Domilei Stankevičiūtei ir Džiugui Meliūnui. Jie išradingai pristatė projektus: „Aš, tėtis ir mama – sportuojanti šeima“ (auklėtoja S. Valickaitė), „Vitaminų maištas“ (auklėtoja I. Tekutienė), „Mes – jėga“ (auklėtoja D. Balčiūnienė), „Sapnas“ (priešmokyklinio ugdymo pedagogė R.  Aukščionienė).

                      Projekto koordinatorės Inga Černiauskienė ir Stasė Bagdonienė apibendrino darbus. Buvo įteiktos padėkos vaikams ir jų auklėtojoms už puikius projektus. Diplomais apdovanoti tėveliai -  „Proto mūšio“ apie sveiką gyvenseną nugalėtojai. Paskelbtos nominacijos sveiko maisto stalams, kuriuos ruošė darželinukų tėvai. „Sveikuoliškiausio“ stalo nominaciją laimėjo „Pelėdžiukų“ grupė, „Pavasariškiausio“ – „Drugelių“, „Tautiškiausio“ – „Kiškučių“, „Linksmiausio“ – „Meškučių“ grupės. Vieni iš kitų pasimokėme kūrybiškumo, išradingumo, o svarbiausia  patirties.

                      Tėveliai visus pakvietė paragauti sveikuoliškų vaišių. Ir ko tik čia nebuvo. Stebino tėvelių išmonė. Koridoriuje veikė vaikų piešinių paroda „Sveikai gyvenu“. Pedagogai diskutavo apie sveikos gyvensenos ugdymą ankstyvajame amžiuje prie „pavasariško“ apskritojo stalo. Tėveliai ir pedagogai turėjo puikią galimybę pasitikrinti sveikatą, nes jau antri metai šios misijos imasi Visuomenės sveikatos biuro specialistės.  Mes labai Joms dėkingi.

                      Konferencija baigėsi... Norisi tikėti, jog kiekvienas jos dalyvis išsinešė bent mažą dalelę naujos patirties, žinių, gerų emocijų, supratimo, jog sveikatą lemia ne tik genai – ją stipriname arba griauname mes patys. Sveikata ir energija žmogų gali ir turi lydėti visą gyvenimą. Taigi - veikite, nelaukite. Niekada nebus tinkamesnio laiko nei dabar.

Projekto koordinatorės Inga Černiauskienė, Stasė Bagdonienė

XI-oji KONFERENCIJA

XI – OJI KONFERENCIJA DARŽELYJE – MOKYKLOJE „LIEPAITĖ“

2015-03-20

Jau tapo tradicija pasaulinę Žemės dieną surengti konferenciją „Sveikinu bundančią žemę“. 

Šiemet jos potemė „Sveika aplinka – sveikas vaikas“, todėl renginį skyrėme vietos bendruomenei – vaikams, jų tėveliams bei pedagogams. Mūsų tikslas – keisti žmogaus požiūrį į savo sveikatą. Mokslininkai teigia, kad gerą žmogaus sveikatos būklę net 50 proc. lemia sveika gyvensena, o jos pagrindai formuojasi jau ankstyvoje vaikystėje. Vaikas, augdamas šeimoje, perima tėvų gyvenimo modelį, požiūrį, tradicijas. Tačiau ne kiekvienoje šeimoje mažylis gauna pakankamai žinių apie sveikatą, išmoksta ją saugoti, tausoti ir stiprinti. Tuomet į pagalbą ateiname mes, pedagogai.

Pasirengimas konferencijai vyko visą mėnesį: vaikai rengė projektus, piešė piešinius „Augu sveikas ir stiprus“, kūrė kompozicijas iš nuotraukų. Tėvų komandos dalyvavo „Proto mūšyje“ apie sveiką gyvenseną. Žemės dieną pasitikome rimtai pasiruošę. Tad nenuostabu – salė buvo pilnut pilnutėlė. Direktorė A.Piragienė, sveikindama visus su 11 –ąja konferencija ir Žemės diena, pasidžiaugė, kad tėveliams rūpi vaikų sveikata ir aplinka, kurioje jie gyvena. Pristatė viešnias iš Pasvalio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro darbuotojas – Oksaną Vaserytę ir Jovitą Mikalajūnienę. Jos atsinešė įvairių, šiuolaikinių medicininių prietaisų ir pakvietė po renginio pasitikrinti sveikatą.

Konferencijoje pirmiausia buvo parodyti įdomūs, išradingi projektai: šokoladinį sapną susapnavo „Drugelių“ grupės vaikai(mokytoja R.Aukščionienė). „Skruzdėliukai“ (auklėtoja I.Mėkelienė) visus mokė sveikatos abėcėlės. „Pelėdžiukai“(auklėtoja I. Tekutienė) net sveikuolišką mišrainę pagamino. Ketvirtokai( mokytoja S. Bagdonienė) surengė teismą saldainiui.

Dvejus metus vyko tyrimas „Ką žinai apie sveiką gyvenimo būdą“. Rezultatai atskleidė, kad bendruomenė vis labiau domisi sveika gyvensena ir ją propaguoja.. Tai tėvai įrodė ruošdami sveikuoliškų valgių stalus. Ir kokių tik jų nebuvo! Stebino tėvų ir vaikų išmonė bei kūrybiškumas. Komisija įvertino ir paskelbė nominacijas: meniškiausio stalo nominaciją pelnė 4 klasės stalas, pavasariškiausią laimėjo „Drugelių“ grupė, linksmiausią – „Skruzdėliukai“, o sveikuoliškausią – „Pelėdžiukai“. Visi turėjo galimybę ne tik pasivaišinti sveikuoliškomis gėrybėmis, bet ir pasimokyti vieni iš kitų. Vyramo gera, smagi nuotaika. Po vaišių mažieji žaidė ekologinius žaidimus, kuriuos vedė auklėtojos L.Šatienė ir I.Tekutinė, o ketvirtokai nekantravo pamatyti saulės užtemimą.

Aptardami renginį, padarėme išvadą – sveika gyvensena tampa natūraliu bendruomenės gyvenimo būdu. Ir toliau tęsime savo darbą, ieškodamos įdomių ir naujų sprendimų sveikatos stiprinimo srityje, siūlysime šiuolaikines sveikatinimo formas vietos bendruomenei. Jau balandį visus pakviesime į pavasario olimpines žaidynes.

Projekto koordinatorė mokytoja Stasė Bagdonienė

 PROGRAMA

 NUOTRAUKOS

 TĖVŲ IR MOKYTOJŲ POŽIŪRIS Į SVEIKĄ GYVENSENĄ

 KONFERENCIJOS VAIZDO ĮRAŠAS

X-oji KONFERENCIJA

X-OJI RESPUBLIKINĖ IKIMOKYKLINIO, PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO VAIKŲ IR PRADINIŲ KLASIŲ MOKINIŲ KONFERENCIJA

2014 m. kovo 21d. 10 val. įvyko konferencija skirta Vaikų sveikatos metams

PROGRAMA

KONFERENCIJOS VAIZDO ĮRAŠAS

IX-oji KONFERENCIJA

RESPUBLIKINĖ PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO VAIKŲ IR PRADINIŲ KLASIŲ MOKINIŲ KONFERENCIJA

 POTEMĖ „SVEIKAI IR SAUGIAI GYVENU“

EMBLEMA 1

 

KONFERENCIJA VYKO 2013 METŲ KOVO 22 DIENĄ 

KVIETIMAS

AKIMIRKOS IŠ KONFERENCIJOS

VIII-oji KONFERENCIJA

8-oji EKOLOGINĖ KONFERENCIJA "SVEIKINU BUNDANČIĄ ŽĘMĘ"

Kovo 20 dieną, 10 val. mūsų darželyje - mokykloje ,,Liepaitė" vyko 8-oji ekologinė konferencija tema ,,Gyvenu sveikai".

 PROGRAMA

PIEŠINIŲ KONKURSAS

PASVALIO PETRO VILEIŠIO GIMNAZISTŲ PARODA

 AKIMIRKOS IŠ 8-osios EKOLOGINĖS KONFERENCIJOS

 KONFERENCIJOS VAIZDO ĮRAŠAS

  

VII-oji KONFERENCIJA

7-oji EKOLOGINĖ KONFERENCIJA ,,SVEIKINU BUNDANČIĄ ŽEMĘ"

Pasvalio darželyje – mokykloje „Liepaitė“ 2011-03-18 įvyko  ekologinė konferencija „Sveikinu bundančią Žemę“. Konferenciją choreografine – muzikine kompozicija „Ąžuolo gyvenimo istorija“ pradėjo  „Liepaitės“ mokiniai. Jos scenarijų pagal buvusios savo auklėtinės Austėjos Černiauskaitės epistolinį rašinį „Aš medis“ sukūrė mokytoja Stasė Bagdonienė. Konferencijos dalyvius pristatė ir jiems sėkmės linkėjo „Liepaitės“ direktorė Aldona Piragienė. Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Kazys Polekas negailėjo pagiriamų žodžių „Liepaitės“ pedagogų kolektyvui už vaikų ekologinio švietimo puoselėjimą. Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Eugenija Grigalionienė linkėjo konferencijos mokytojams pasisemti naujų minčių, idėjų.  Apie tai, kad miškai neveltui vadinami planetos plaučiais, kalbėjo konferencijos svečias – Biržų miškų urėdijos Pasvalio girininkijos eigulys Rimantas Stelionis. Darbinę konferencijos dalį pradėjo Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos trečiokės Erika Rodžiūtė ir Gintarė Vyčaitė. Jos pristatė savo kūrybinį darbą „Žalias gyvybės medis“ ( vad. mokytoja Erika Bujevičienė). Su „Liepaitės“ patirtimi, vykdantbtarptautinį gamtosauginių mokyklų projektą konferencijos dalyvius supažindino direktorės pavaduotoja ugdymui Inga Černiauskienė. Iki pietų buvo išklausyti  trys pranešimai: Panevėžio gamtos mokyklos pedagogės Valdos Briedienės – „Gamtos taku – iš darželio į mokyklą“, Kauno Tirkiliškių pradinės mokyklos mokytojos Kristinos Zenkevičienės – „Vaikai gyvens tokioje žemėje, kokią išmokysime mylėti“ ir „Liepaitės“ mokytojos Ritos Aukščionienės – „Miškai – mūsų turtas“.

Antroji ekologinės konferencijos dalis vyko Pasvalio krašto muziejuje. Muziejininkė Gita Rachmančiukienė supažindino svečius su parengta edukacine programa apie smegduobes – „Žemės akys Pasvaly“. Konferencija buvo baigta diskusijomis prie apskrito stalo.

Žemės dienai skirtos konferencijos proga „Liepaitės“  darželyje- mokykloje buvo atidarytos net trys parodos. Buvo galima pasigrožėti  vaikų darbeliais iš antrinių žaliavų, piešiniais tema „Medžio kalba“  ir Petro Vileišio gimnazijos moksleivių karpiniais (vad. mokytojai  Leonora  Stravinskienė ir Vytautas Stravinskas).  Žemės dienai buvo skirtas „Liepaitės“  laikraštėlis  „Varpelis“.

Konferencijos iniciatorė  ir apskritai vaikų ekologinio švietimo pradininkė  „Liepaitėje“ yra mokytoja S. Bagdonienė. Prieš septynerius metus ji ėmėsi projekto pradinėms klasėms  „Žaliuoju taku“.  Didelės paramos sulaukta iš  Petro Vileišio gimnazijos  jaunųjų  gamtininkų  būrelio, kuriam tuomet vadovavo mokytoja D. Nakvosienė. Kaip viena iš minėto projekto dalių ir tapo konferencija „Sveikinu bundančią  Žemę“.  Prieš  dvejus metus  „Liepaitė“  tapo  tarptautinio gamtosauginių  mokyklų  projekto dalyve.  Buvo sukurtas gamtosauginis komitetas, kurio nariais tapo tėveliai, mokytojai, mokiniai. Pavaduotoja  I. Černiauskienė  pasidžiaugė veiklia jo pirmininke, ketvirtoke Dominyka Vaitekūnaite. Ekologinės temos užima svarbią vietą  ir „Liepaitës“  laikraštėlyje  „Varpelis“, kurio iniciatorė  buvo direktorė  A. Piragienė.

  

Ištrauka iš laikraščio „Darbas“. Autorius – korespondentas Sigitas Kanišauskas

 PROGRAMA

MOKINIŲ PARODA

GIMNAZISTŲ PARODA

AKIMIRKOS IŠ KONFERENCIJOS

AKIMIRKOS IŠ RESPUBLIKINĖS EKOLOGINĖS KONFERENCIJOS, ĮVYKUSIOS 2011-03-18

VI-oji KONFERENCIJA

6-OJI RESPUBLIKINĖ KONFERENCIJA, SKIRTA ŽEMĖS DIENAI. 2010-03-19

 PROGRAMA

NUOTRAUKOS

V-oji KONFERENCIJA

2009-03-20 KONFERENCIJA ,,SVEIKINU BUNDANČIĄ ŽEMĘ"

  AKIMIRKOS IŠ KONFERENCIJOS

I-oji KONFERENCIJA

I-OJO EKOLOGINĖ KONFERENCIJA

2005-03-20

VAIZDO ĮRAŠAS

 

 

 

Peržiūros: 54605