Skambinkite
8 451 51 629; 8 451 53 507
Dirbame
Pirmadieniais - Penktadieniais 7:00-17:30

Paskaitykime knygelę kartu

Nuolat skubančiame ir modernėjančiame pasaulyje knyga gali tapti puikia priemone puoselėti lietuviškumą, turtinančia vaikų kalbą. Tyrimais įrodyta, kad būtent knygas skaitantys vaikai turi labiau išlavintą kritinį mąstymą, geriau sprendžia gyvenimiškas problemas, lengviau bendrauja ir pritampa visuomenėje ir kt. Vaikų sudominimas patrauklia kūryba dar ankstyvajame amžiuje yra svarbus, nes skatina domėtis knygomis ateityje, lavina mąstymą bei turtina kalbą, puoselėja mūsų šalies kultūrą ir tautinę tapatybę.

1k.pngPasvalio lopšelio-darželio pedagogės M. Parlamis, Š. Matulytė, A. Valiukaitė, A. Rapkevičienė, R. Milašienė su savo grupės vaikučiais aktyviai įsijungė ir dalyvavo tarptautiniame projekte „Kartu paskaitykime knygelę“. Šio projekto tikslas - skatinti šalies ir užsienio lietuvių vaikų skaitymą bei domėjimąsi lietuvių rašytojos Evelinos Daciūtės kūryba, ugdyti kūrybiškumo ir komunikavimo kompetencijas. Pagrindiniai uždaviniai -  ugdyti ankstyvąjį ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų raštingumą, skaitant lietuvių rašytojos E. Daciūtės knygas vaikams, ieškoti žaismingų, neįprastų ir patrauklių vaikams knygų skaitymo būdų, dalintis gerąja darbo patirtimi bendradarbiaujant su kitomis švietimo įstaigomis bei bibliotekomis.

2k

Evelinos Daciūtės kūrybą galima priskirti prie tų, kurios domina vaikus: poezija – žaisminga ir lengvai įsimenama, o tekstai knygelėse – prasmingi ir įdomūs. Patys garsiausi rašytojos kūriniai – „Laimė yra lapė“ ir „Drambliai eina į svečius“ keliauja po pasaulį, yra išversti į kelias užsienio kalbas (anglų, kinų, rusų ir kt.). 

Patys mažiausieji „Varliukai" projekte „Kartu paskaitykime knygelę“ skaitė E. Daciūtės knygą „Laimė yra Lapė“ . Tai iš tiesų nuostabus kūrinys apie gėrį, grožį ir laimę. Susipažino su lapėmis gyvenančiomis Lietuvoje, piešinyje jas skaičiavo.  Mylavo ir draugavo su lapyte ir padarė lapės portretą. Taip pat aptarė, kas gi iš tiesų yra ta Laimė. 

Kiškučių grupė 3-4m. skaitė pasaką „Drambliai ėjo į svečius“. Perskaitę,  sukūrė bendrą darbą.

3k.png

„Bitučių grupės vaikai skaitė dar vieną E. Daciūtės knygą - „Meškiai eina į mokyklą". Liko sužavėti knygele! O kad drąsiau būtų meškiams eiti į mokyklą, juos  pasikvietė į savo grupę ir parodė, ką veikia patys!!! Meškiai su bitutėmis skaitė, skaičiavo, programavo, sportavo, konstravo  ir piešė. Ačiū autorei už nuostabias knygeles!!!4k

 

 

 

 

 

 

Mokytoja A. Valiukaitė su „Bitučių" grupės vaikučiais perskaitė knygelę „Ševeliūra“ ir sukūrė savo įsivaizduojamas ševeliūras!!!

 

„Boružiukai" dalyvaudami projekte lankėsi Pasvalio M.Katiliškio bibliotekoje, klausėsi pasakos „Meškių istorijos. Svajonių sodas". Grįžę į grupę skaitė knygas „Laimė yra lapė", „Diena, kai nieko nenutiko", piešė jiems įsimintiniausius veikėjus ant šviesos stiklų. O iš spagetti siūlų kūrybiškai išraitė savo laimę. 6k

Ankstyvas santykis su knyga padeda ne tik plėsti žodyną, lavinti emocinį intelektą, bet ir mokytis sutelkti dėmesį, vertinti ir analizuoti gaunamą informaciją. Labai džiaugiamės tokiais projektais ir noriai dalyvaujame. Tai didžiulė nauda ne tik vaikams, bet ir mes, mokytojai,  dalinamės naujais patyrimais ir semiamės naujų idėjų iš kolegų

Mokytoja Ritutė Milašienė

 

 

 


 

Vilties g. 10, 39133 Pasvalys, Lietuva

Dirbame

  • Pir. – Penkt. :
    7.00 - 17.30 pm
Mums skambinkite
8 451 51 629
8 451 53 507
Susisiekite su mumis