Skambinkite
8 451 51 629; 8 451 53 507
Dirbame
Pirmadieniais - Penktadieniais 7:00-17:30

Emociškai stiprus ir sveikas vaikas

          2020 m. Pasvalio lopšelis-darželis „Liepaitė“ dalyvauja projekte ,,Emociškai stiprus ir sveikas vaikas‘‘. Projekto tikslas - ugdyti pozityvius vaikų bendravimo ir problemų sprendimų gebėjimus, užkirsti kelią patyčioms, smurtui ir priekabiavimui.

         Ikimokyklinėse įstaigose daugėja elgesio ir emocijų sutrikimų turinčių vaikų. Šie sunkumai trukdo vaiko asmenybės plėtotei, saviraiškai, tačiau gali būti sėkmingai išspręsti laiku suteikiant būtiną pagalbą.

        Nacionalinio ugdymo centro statistiniais duomenimis tik 40% vaikų ateina į darželį su tinkamomis socialinėmis – emocinėmis kompetencijomis.  

        Socialinis emocinis ugdymas multisensorinėje aplinkoje padeda formuoti ir ugdyti penkias pagrindines kompetencijas: savimonę, savitvardą, socialinį sąmoningumą, tarpusavio santykius, atsakingą sprendimų priėmimą. Dėl multisensorinių priemonių stokos sunku patenkinti kiekvieno  vaiko poreikius.

        Multisensorinė aplinka – įvairių pojūčių stimuliacija siekiant atsipalaiduoti, nusiraminti ir tuo pačiu skatinti vaikus atkreipti dėmesį į aplinką, siekti padidinti susidomėjimą, motyvuoti ir skatinti tyrinėti. Šių priemonių stimulai pritaikyti įvairaus amžiaus vaikams, turintiems raidos sutrikimų, socialinės adaptacijos sunkumų, emocijų ar elgesio problemų.

       Multisensorinė aplinka pasitarnauja savireguliacijai, t. y. vaikui suteikiama erdvė pačiam susitvarkyti su iššūkiais, nusiraminti ir atsipalaiduoti. Multisensorinėje aplinkoje galima ir nieko neveikti – tiesiog gulėti ant čiužinio ir leisti garsams, kvapams, vaizdams veikti. Tai puiki vieta atsipalaidavimui, nusiraminimui, bendravimui, poilsiui, kai tampa sunku prisitaikyti prie naujų iššūkių, susikaupti.

        Mes, Pasvalio lopšelio-darželio „Liepaitė“ bendruomenė (tėvai, vaikai, pedagogai, darbuotojai), ir toliau kursime, turtinsime saugią aplinką, kurioje nebūtų nė menkiausių patyčių ar priekabiavimo apraiškų. Ugdysime emociškai stiprią asmenybę, kuri gebėtų pažinti, suprasti ir valdyti savo jausmus. Užaugtų emociškai stabilus, tolerantiškas, prie įvairių gyvenimo iššūkių prisitaikantis žmogus.

Projektas finansuojamas  Pasvalio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis. Projekto biudžetas - 1800,00 Eur

;

Vilties g. 10, 39133 Pasvalys, Lietuva

Dirbame

  • Pir. – Penkt. :
    7.00 - 17.30 pm
Mums skambinkite
8 451 51 629
8 451 53 507
Susisiekite su mumis