Skambinkite
8 451 51 629; 8 451 53 507
Dirbame
Pirmadieniais - Penktadieniais 7:00-17:30

icons8 home

 Muzikos galia

Pasvalio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projektas ,,Muzikos galia". Projektas vykdomas 2021 metų liepos-lapkričio mėn. Gautas 990 Eur finansavimas.

Tikslas – Stiprinti vaikų psichinę sveikatą muzikos terapijos metodais.


Visą liepos mėnesį Pasvalio lopšelio - darželio „Liepaitė" vaikai  piešė pagal skambančią muziką. Klausydami vaikiškų dainelių piešė tai, kas skambėjo dainelėje, reiškė savo emocijas per piešinius. Šių veiklų metų vaikučiai išmoko klausytis ne tik melodijos ir ritmo, bet ir įsiklausyti į skambantį tekstą.

Projekto veiklos


Ekomuzika

Vaikai dalyvavo užsiėmimuose - Ekomuzika. Jų metu aiškinosi, ieškojo ir eksperimentavo. Vaikai sužinojo, kad muzikos instrumentai slypi jų aplinkoje, gamtoje, kad groti ir muzikuoti galima beveik bet kuo, kas yra šalia ir tam nereikia brangių muzikos instrumentų.

Akimirkos iš užsiėmimo


Pasvalio lopšelio-darželio „Liepaitė" vaikai dalyvauja Europos judumo savaitėje, kurios viena iš dienų buvo skirta muzikinei mankštai. Vaikai smagiai mankštinosi lauke pagal muziką - „Muzikos ritmu mankštinamės visi kartu".

Akimirkos


Muzikos garsai - netradicinėse erdvėse

Rugsėjo mėnesį vykdant projektą „Muzikos galia" darželyje vyko užsiėmimai „Muzikos garsai - netradicinėse erdvėse". Jų metu vaikai žiūrėjo Pasvalio muzikos mokyklos mokinių pasirodymus netradicinėse erdvėse. Jų metu vaikai aiškinosi, kur ir kokiais instrumentais galima rengti pasirodymus ir koncertus, susipažino su įvairiais instrumentais, mėgino jais groti. Vaikai sužinojo, kad koncertuoti galima ne tik salėse, bet ir laukuose, pievose, balkonuose ir kiemuose.

Akimirkos


 Emocijų ugdymas per muziką

Spalio mėnesį pagal projektą „Muzikos galia" darželyje lankėsi Pasvalio rajono savivaldybės Švietimo pagalbos tarnybos socialinė pedagogė Ž. Vaidžiūnienė, kuri priešmokyklinio ugdymo „Boružiukų" ir „Drugelių" grupėse vaikams vedė užsiėmimą „Emocijų ugdymas per muziką". Vaikai mokėsi atpažinti savo emocijas, jas suvaidinti.

Perkusijos instrumentų aikštelė

Vykdant projektą „Muzikos galia" Pasvalio lopšelio - darželio „Liepaitė" kieme įrengta perkusijos instrumentų aikštelė. Joje vaikai su dideliu susidomėjimu muzikuoja lauko instrumentais, vyksta terapiniai muzikos užsiėmimai.
   

„Skambiojo orkestro" projektinė savaitė

 Šią savaitę vaikai mokėsi groti orkestre, išklausyti šalia grojantį muzikantą ir atidžiai sekti dirigento nurodymus. Savaitė baigėsi su trenksmu - „Drugelių" grupės vaikai (priešmokyklinio ugdymo mokytoja - metodininkė S. Bagdonienė ir meninio ugdymo vyr. pedagogė Gintarė Bagdonavičiūtė) dalyvavo jau šeštus metus vykstančiame respublikiniame festivalyje „Kelionė į muzikos šalį".
 

Kūno perkusija

Projekto metu vaikai susipažino su įvairiomis muziko profesijomis, instrumentais, pažino jų skambesį, ieškojo net gamtoje, kuo galėtų pagroti, sužinojo, kad jų kūnas - taip pat puikus perkusijos instrumentas: rankose, kojose, pirštuose, krūtinėje ir net pilve pasislėpę daugybė muzikavimui tinkamų garsų. Vaikai grojo su mokytoja ir patys ieškojo naujų garso išgavimo būdų ir jiems patys sugalvojo pavadinimus - beždžioniukai, drugeliai... 

 
 
 
 
 

Vilties g. 10, 39133 Pasvalys, Lietuva

Dirbame

  • Pir. – Penkt. :
    7.00 - 17.30 pm
Mums skambinkite
8 451 51 629
8 451 53 507
Susisiekite su mumis