Skambinkite
8 451 51 629; 8 451 53 507
Dirbame
Pirmadieniais - Penktadieniais 7:00-17:30

icons8 home

Rūšiuoji-gamtą tausoji

Projektas bus vykdomas 2018 m. kovo mėn. 1 d. - 2018 m. lapkričio mėn. 30 d.

Šiukšlių tvarkymas yra puiki aplinkosauginės veiklos sritis gamtosauginiam darbui. Ši  veikla aiškiai matoma ir taip pat lengva matyti teigiamus šios veiklos pokyčius.

Mes sieksime jog mums artimoje aplinkoje būtų nešiukšlinama, gauti daugiau žinių ir praktinių įgūdžių tvarkant šiukšles (atliekas), bendradarbiauti su savo draugais ir bendraminčiais iš kitų Mokyklų.

Vykdydami projektą  „Rūšiuoji – gamtą tausoji“  mes parodysime kaip galime gražinti aplinką ir kokią įtaką turime patys, siekiant keisti savo aplinką bei aplinkinių požiūrį bei elgesį.

Projekto metu:

1. Ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo vaikams vyks edukaciniai užsiėmimai „Giliuko kelionės“, skirti supažindinti vaikus su buitinių atliekų rūšiavimu. Vaikai bus skatinami domėtis ekologinėmis problemomis suprantamai, aiškiai ir įdomiai pasakojant apie aplinkos saugojimo svarbą, bei padėti mokytis tinkamai tvarkyti atliekas. Edukacinių užsiėmimų metu bus žaismingai pateikiami rūšiavimo principai, vaikai atliks įvairias užduotis, žais gamtosauginius žaidimus. Taip pat vaikai mokysis praktiškai rūšiuoti atliekas.

2. Priešmokyklinio ugdymo vaikams vyks viktorina „Rūšiuoju-saugau gamtą“.

3. Bus įsigytos rūšiavimo dėžės 5-iose grupėse.

4. Įrengta lauko pavėsinė gamtosauginei veiklai.

5. Lopšelio-darželio „Liepaitė“ teritorijoje pasodinti medeliai;

6. Dalyvausime aplinkosauginiame projekte „Mes rūšiuojam“.

7. Organizuosime nuotraukų parodą „Rūšiuoju namuose“.

8. Vyks alternatyviosios mados šventė (iš antrinių žaliavų bus kuriami kostiumai vaikams).

Kai suprasime savo gyvenimą įtakojančius ypatumus, išmoksime ir visų mūsų bendriems namams – Žemei – būti atidesni. Juk kas naudinga mums, naudinga ir jai, o kas kenkia mums, neišvengiamai kenkia ir žemei... Ir viskas priklauso tik nuo mūsų pačių.

Renginiai

VIKTORINA ,,RŪŠIUOJU-SAUGAU GAMTĄ"

Rugsėjo 19 d. lopšelyje-darželyje ,,Liepaitė“ buvo organizuojama viktorina ,,Rūšiuoju – saugau gamtą“. Joje dalyvavo ,,Nykštukų“ ir ,,Drugelių“ grupių vaikai. Viktorinos tikslas buvo sužinoti ką priešmokyklinių grupių vaikai žino apie rūšiavimą ir aplinkosaugą. Vaikų buvo klausiama kur reikia pilti šiukšles; iš ko gaminamas popierius; kodėl reikia rūšiuoti šiukšles ir pan. Abiejų grupių komandos pasirodė šauniai, atsakė į visus jiems pateiktus klausimus ir pelnė po vienodą taškų skaičių. Už dalyvavimą viktorinoje priešmokyklinukai buvo apdovanoti besišypsančiais veidukais.

NUOTRAUKOS


,,GILIUKO KELIONĖS"


Lapkričio mėnesį buvo surengta vaikų nuotraukų parodėlė „Aš rūšiuoju“, paroda „Darbeliai iš antrinių žaliavų bei alternatyvios mados šou. Šventės metu kalbėjo viešnia Pasvalio rajono aplinkos apsaugos agentūros vedėja Apolonija Lindienė. Ji papasakojo vaikams apie atliekų rūšiavimą bei šiukšlių daromą žalą gamtai. Vėliau vaikai žingsniavo podiumu demonstruodami mamyčių bei pedagogių kurtus apdarus iš popieriaus, plastiko, tetra pakuočių. Darželinukams labai patiko žingsniuoti podiumu. Net patys mažiausi drąsiai ropštėsi ant podiumo ir mielai pozavo prieš fotoobjektyvą. Vaikai gavo diplomus už dalyvavimą reginyje

ALTERNATYVIOS MADOS ŠOU

SUSITIKIMAS SU PASVALIO RAJONO APLINKOS APSAUGOS AGENTŪROS VEDĖJA

Vilties g. 10, 39133 Pasvalys, Lietuva

Dirbame

  • Pir. – Penkt. :
    7.00 - 17.30 pm
Mums skambinkite
8 451 51 629
8 451 53 507
Susisiekite su mumis