Skambinkite
8 451 51 629; 8 451 53 507
Dirbame
Pirmadieniais - Penktadieniais 7:00-17:30

icons8 home

 Sveikas ir laimingas

Projektas bus vykdomas nuo 2018-02-01. Projektas tęsis kiekvienais mokslo metais.

Projektas „Sveikas ir laimingas“ tęs projekto „Judėk, draugauk – auk“ veiklas.

Įvairių šalių moksliniai tyrimai rodo, kad darbas su pačiais mažaisiais visuomenės nariais ir jų tėvais yra ypač svarbus, keičiant požiūrį į sveikatą, gyvenimo būdą, elgesį. Amžiaus tarpsnis nuo gimimo iki 6 metų ypatingai jautrus. Iki 5 metų susiformuoja net 90 procentų neoronų jungčių žmogaus smegenyse, atsakingų už emocinę sveikatą, o tik 10 procentų vėliau. Neoronų jungtys savaime neatsiranda. Visa tai priklauso nuo: ar vaikas jaučiasi saugus, mylimas, reikalingas, ar jis gali užsiimti ji dominančia įvairiapuse veikla, ar patenkinamas jo prigimtinis noras aktyviai ir dažnai judėti, ar turi draugų, ar geba su jais bendrauti, ar sudaroma kūrybiška aplinka, kurioje vaikas galėtų kasdien pajusti atradimo džiaugsmą... Pagaliau pripažįstama tiesa, jog EQ yra svarbesnis net už IQ. Tiesa, jog daug investavę į mažą žmogutį, sumažinsime investicijas paauglystėje ir vėliau.

Mes, Pasvalio lopšelio ,,Liepaitė“ bendruomenė (tėvai, vaikai, pedagogai, darbuotojai), ir toliau kursime, turtinsime saugią aplinką, kurioje nebūtų nė menkiausių patyčių ar priekabiavimo apraiškų. Aplinką, kurioje vaikas norėtų žaisti, susirasti draugų, augti emociškai ir fiziškai sveiku, savimi pasitikinčiu, kūrybišku ir gebančiu priimti sprendimus žmogumi. Sieksime, kad vaikas jaustųsi sveikas,  laimingas ir šeimoje, ir mūsų įstaigoje.

Tikslas (-ai) – saugoti ir stiprinti vaikų emocinę ir fizinę sveikatą.

Uždaviniai:

1. ugdyti pozityvius vaikų bendravimo ir problemų sprendimo gebėjimus;

2. skatinti pagarbius ir draugiškus vaikų tarpusavio santykius;

3. įrengti emocinius kampelius grupėse;

4. įrengti terapinę erdvę;

5. turtinti lauko edukacines erdves, skirtas aktyviam judėjimui;

6. plėtoti ryšius su šeima ir socialiniais partneriais, sprendžiant sveikos gyvensenos klausimus.

 Projekto partneriai:

1. Pasvalio rajono savivaldybės Švietimo pagalbos tarnyba: organizuos 3 paskaitas tėvams: „Mano vaikas priešmokyklinukas“, „Trečiųjų metų krizės“, „Bendravimo problemos. Ar vaikai susiduria su patyčiomis darželyje?".

2. Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras: organizuos renginius „Linksmoji mankšta „Šokio ritmu“, „Pasaulinė vandens diena“, „Judėjimas sveikatos labui“, „Pasaulinė diabeto diena“. Parengs prevencinę informaciją bendruomenei: „Pasaulinė sveikatos diena“ (tema „Depresija“),“, „Pasaulinė savižudybių prevencijos diena“, „Pasaulinė psichikos sveikatos diena“.

3. Pasvalio sporto mokykla: organizuos renginį „Sportas-mūsų sveikata“.

 

Lietuvos mažųjų žaidynės-2018

Renginys bendruomenei „Pasaulinė sveikatos diena“ (Depresija)

Jaunųjų iškylautojų  diena

 „Judėjimas sveikatos labui“

Linksmoji mankšta ,,Šokio ritmu"

Gaminu pats

 Arbatėlė sveikatėlė

Akcija ,,Cukraus kiekis kraujyje"

Relaksacinė mankšta bendruomenei

Tėvų emocinio ugdymo vakaras (Kimochis programa)


     Visus metus dalyvaujame projekte ,,Sveikas ir laimingas“.  Jo metu vykdomos įvairiausios veiklos, skatinačios judėjimą, formuojančios teisingą požiūrį į sveikatą. Mažieji  noriai dalyvauja dviratukų ir paspirtukų maratone, Solidarumo bėgime, rudens, žiemos ir pavasario sporto šventėse, žaidžia Mažąjį futboliuką, atstovauja savo rajoną Mažųjų Olimpinėse žaidynėse, kiekvieną dieną pasitinka darydami mankštą, dalyvauja Sveikatiados renginiuose...

    Bet labiausiai pasisekė priešmokyklinukams. ,,Drugelių“ ir ,,Nykštukų“ grupių vaikai turėjo galimybę dalyvauti bendrame projekte su Sporto mokykla ,,Sportas – mūsų sveikata“.  Vaikai Sporto arenoje lenktyniavo, žaidė Mažąjį rankinį, išbandė bokso ringą.  Susipažino su trenerės Dianos Vanagienės darbu, kuri vaikus nuoširdžiai mokė įvairių sportinių žaidimų. O pabaigoje visų laukė siurprizas. Sporto mokyklos direktorė Eugenija mažiesiems sportininkams įteikė taurę. ,,Drugeliai‘‘ ir ,,Nykštukai“ grįžo į darželį išdidūs ir labai laimingi. Dar ilgai džiaugėsi savo pirmąja taure.

 AKIMIRKOS IŠ RENGINIO

Vilties g. 10, 39133 Pasvalys, Lietuva

Dirbame

  • Pir. – Penkt. :
    7.00 - 17.30 pm
Mums skambinkite
8 451 51 629
8 451 53 507
Susisiekite su mumis