Skambinkite
8 451 51 629; 8 451 53 507
Dirbame
Pirmadieniais - Penktadieniais 7:00-17:30

icons8 home

 Mažais žingsneliais sveikatos link

Projektas baigtas 2014-12. Projektas integruojamas nuo 2015 m. sausio mėnesio į projektą ,,Sveikai valgau + daugiau judu = kietas esu"

Yra sukaupta daug mokslinių tyrimų duomenų, pagrindžiančių mitybos ir sveikatos ryšį. Dėl nesveikos mitybos atsiranda įvairių visuomenę (vaikus, jaunimą bei suaugusiuosius) varginančių ligų (širdies ir kraujagyslių ligos, navikai, cukrinis diabetas, nutukimas ir kt.). Mokslininkų yra nustatyta, kad sveika gyvensena apie 50 proc. lemia žmogaus sveikatos būklę, o jos pagrindai formuojasi jau ankstyvoje vaikystėje.

Išanalizuoti Pasvalio darželį-mokyklą „Liepaitė“ lankančių vaikų profilaktinių patikrinimų duomenys pagal Vaiko sveikatos pažymėjimus (F 0.27-1/a) parodė, jog iš 175-ių profilaktiškai patikrintų vaikų 82 turi sveikatos sutrikimų. Bendras susirgimų skaičius – 130. Tai rodo, kad kai kurie vaikai turi net po kelis sveikatos sutrikimus. Viena opiausių problemų yra prasta vaikų dantų būklė: net 16 proc. ikimokyklinio amžiaus vaikų nustatytos dantų ligos, o mokyklinio – net 33 proc. vaikų. Tikėtina, kad tokią statistiką lemia vaikų netinkami mitybos įpročiai, kai renkamasi kuo daugiau cukraus turinčio maisto. Vaikas, augdamas šeimoje, perima tėvų gyvenimo būdą, požiūrį, tradicijas. Tačiau ne kiekvienoje šeimoje mažylis gauna pakankamai žinių apie sveikatą, išmoksta ją saugoti, tausoti ir stiprinti. Tuomet į pagalbą ateina ikimokyklinė įstaiga. Vaikui svarbu nuo mažens padėti išsiugdyti tinkamus mitybos įpročius – jis turi mokėti elgtis prie stalo, valgyti tik tam skirtoje vietoje, švariomis rankomis, ramiai. Būtina formuoti supratimą apie sveiką maistą. Šie įpročiai bei tinkamas supratimas lemia ir sveikatos būklę. Pastebime, kad vaikai linkę rinktis nelabai sveiką maistą: bulvių traškučius, įvairius saldumynus, saldintus gėrimus. Mažieji nelabai noriai valgo lietuviškas daržoves bei vaisius.

Šis projektas leis teikti žinias apie sveiką mitybą; veiks tėvų nuostatas įvairiomis informavimo priemonėmis, įtakosime pavyzdžiais darželyje-mokykloje „Liepaitė“.

Projekto tikslas ir uždaviniai

Tikslas – ugdyti sveikos mitybos įgūdžius bendromis pedagogų, sveikatos priežiūros specialistų ir šeimos pastangomis, saugoti ir stiprinti vaikų sveikatą, gilinti vaikų sveikos ir tinkamos mitybos įgūdžius bei įpročius.

Uždaviniai:

1. Supažindinti vaikus su produktų įvairove, jų naudingomis savybėmis ir svarba žmogaus gyvenime.

2. Supažindinti su duonos gaminimo eiga, tradicijomis.

3. Aiškintis vaistažolių naudą sveikatos išsaugojimui, propaguoti arbatos gėrimo tradicijas.

4. Ugdyti mitybos kultūros ir higienos pradmenis, akcentuojant jų svarbą sveikatai.

5. Formuoti tėvų nuostatas įvairiomis informavimo priemonėmis.

6. Įsigytos naujos literatūros, mitybos klausimais.

Šio projekto metu vyko :

užsiėmimai ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo grupėse ir pradinėse klasėse „Sveikas maistas“;

ekskursija į mūsų Darželio-mokyklos virtuvę;

popietės „Arbatėlė-sveikatėlė“;

užsiėmimai „Gaminu pats“.;

edukacinės pamokėlės Pasvalio krašto muziejuje „Sakmė apie bandelę“;

edukacinė pamoka Pasvalio krašto muziejuje „Duonos kelias“;

„Dėdės Rudenėlio šventė“;

Europos sveikos mitybos diena;

Gerosios patirties sklaida.

Vilties g. 10, 39133 Pasvalys, Lietuva

Dirbame

  • Pir. – Penkt. :
    7.00 - 17.30 pm
Mums skambinkite
8 451 51 629
8 451 53 507
Susisiekite su mumis