Skambinkite
8 451 51 629; 8 451 53 507
Dirbame
Pirmadieniais - Penktadieniais 7:00-17:30

icons8 home

Taupai - gera darai

Pasvalio darželio – mokyklos „Liepaitė“  bendruomenė, būdama neabejinga pasaulio ir Lietuvos ekologinei situacijai ir suvokdama, kad ekologinių problemų sprendimas priklauso nuo mūsų visų bendro ekologinio išprusimo bei įdiegto noro pažinti, globoti ir saugoti gamtą, nuo 2004 metų pasirinko ekologinę – aplinkosauginę kryptį. Mokykla - darželis nuo 2009 metų vykdo tarptautinę gamtosauginių mokyklų programą. Gavome jau penkias žaliąsias vėliavas, kurios teikiamos už ekologinių idėjų įgyvendinimą.

2012 metų rugsėjo 22 –ąją dieną mūsų mokykloje   startavo naujas tarptautinis projektas „Mažiau šiukšlių“ (Litter less, http://www.eco-schools-wrigley.org/?lang=lt), kurį koordinavo visuomeninė aplinkosauginė organizacija „Lietuvos žaliųjų judėjimas“, remiant Aplinkosauginio švietimo fondo „Gamtosauginių mokyklų“  programai ir „Wrigley“ įmonės fondui. „Mažiau šiukšlių“ projektas įgyvendinamas 15 – oje pasaulio šalių. Juo siekiama skatinti vaikus ir vietos bendruomenę ugdyti aplinkosauginį sąmoningumą, švarinti aplinką, rūšiuoti atliekas.

,,Mes, „Wrigley“ bendrovės darbuotojai, dalyvaudami įvairiose aplinkosauginėse programose tiek Europoje, tiek visame pasaulyje pastebėjome, kad efektyviausia priemonė siekiant švarios aplinkos yra ne draudimai, o tinkamo elgesio ugdymas, teigiami pavyzdžiai ir į rezultatus orientuota bendra veikla. Džiaugiuosi, jog aplinkosauginė kampanija Baltijos šalyse startuoja nuo Lietuvos, kurios gyventojai atsakingi ir pareigingi, todėl esu įsitikinęs, jog kartu su Gamtosauginėmis mokyklomis pokyčių pasieksime labai greitai‘‘ – sakė Ralf Tuchtenhagen, ,,Wrigley Baltics‘‘ generalinis direktorius. 

Mūsų įstaiga sujungė savo pastangas, darbą, žinias ir (ar) lėšas, siekiant veikti bendrai, turėdami tikslą aktyviai viešinti vykdomą Aplinkosauginio švietimo fondo Gamtosauginių mokyklų (angliškai – Eco-Schools, toliau tekste Gamtosauginių mokyklų programa -  GM programa) programą ir informuoti sutarties šalis bei informavimo (žiniaskliados) priemones apie vykdomus ar organizuojamus GM programos renginius.

2014 metų programa „Taupai – gerą darai“ yra tarptautinio projekto „Mažiau šiukšlių“ akcija.

Projekto suma 500 dol.

Programos tikslas 

Taupyti elektros energiją, prisidėti prie klimato atšilimo mažinimo.


Programos uždaviniai:

 1. Projekto lėšomis pakeisti 5 lauke esantys lauko šviestuvai (250 W) į LED apšvietimą ant darželio-mokyklos „Liepaitė“ pastato.
 2. Koridoriuose, laiptinėse sudėti jutiminiai davikliai.
 3. Įsigyti stendą, kuriame skelbsime šio projekto metu vykdomą veiklą ir rezultatus.
 4. Vaikams organizuoti užsiėmimus apie elektros taupymo būdus ir naudą. Organizuoti piešinių konkursą „Taupyk“.
 5. Tėvams, bendruomenei organizuoti paskaitą apie elektros energijos taupymo būdus ir galimybes. Aktyvūs tėvai dalyvaus tyrime „Taupome elektros energiją“.
 6. Projekto rezultatus skelbti darželio-mokyklos „Liepaitė“ (http://liepaite.pasvalys.lt/) , taip pat http://www.eco-schools.org/, http://www.zpasaulis.lt/

Programos vykdytojai

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių: „Saulučių“, „Kiškiukų“, „Meškiukų“, „Skruzdėliukų“, „Nykštukų“, „Pelėdžiukų“ ir „Drugelių“, vaikučiai, auklėtojos, priešmokyklinio ugdymo pedagogės,  4 klasės mokiniai ir mokytoja.

Programos įgyvendinimo vieta

Projektas bus įgyvendinamas Pasvalio darželyje-mokykloje „Liepaitė“, adresu: Vilties 10, Pasvalys.

Programos įgyvendinimo trukmė

Projekto įgyvendinimo trukmė. 2014 m. rugsėjo - lapkričio mėn. Programa bus tęsiama.

Programos rezultatai

Lyginsime 2014 metų rugsėjo-lapkričio mėnesių sunaudotos elektros energijos kiekį (pakeitus apšvietimą į LED) su 2013 metų rugsėjo – lapkričio mėnesiais.

Projekte dalyvaujantys tėvai pateiks ataskaitą apie sutaupytą elektros energiją.

Vaikai išmoks taupyti elektros energiją.

Detali programos veikla

Mėnuo

Veikla

Rugsėjis

Įsigyti stendą, kuriame skelbsime programos „Taupai –gerą darai“  metu vykdomą veiklą ir rezultatus.

Spalis

Įsigyti ir  pakeisti 5 lauke esančius lauko šviestuvus   į LED apšvietimą (250 W) ant darželio-mokyklos „Liepaitė“ pastato.

Koridoriuose, laiptinėse sudėti jutiminius daviklius.

Lapkritis

Vaikams organizuoti užsiėmimus apie elektros taupymo būdus ir naudą.

Organizuoti piešinių konkursą „Taupyk“.

Tėvams, bendruomenei organizuoti paskaitą apie elektros energijos taupymo būdus ir galimybes.  Tyrimas  „Taupome elektros energiją“.

Projekto rezultatus skelbti darželio-mokyklos „Liepaitė“ (http://liepaite.pasvalys.lt/) , taip pat http://www.eco-schools.org/, http://www.zpasaulis.lt/

 • DSC_0395.JPG
 • DSC_0396.JPG
 • DSC_0397.JPG
 • DSC_0398.JPG
 • DSC_0418.JPG
 • DSC_0419.JPG
 • DSC_0587.JPG
 • DSC_0588.JPG
 • DSC_0590.JPG

Vilties g. 10, 39133 Pasvalys, Lietuva

Dirbame

 • Pir. – Penkt. :
  7.00 - 17.30 pm
Mums skambinkite
8 451 51 629
8 451 53 507
Susisiekite su mumis