Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija

2018 metais vasario 2 - gegužės 15 d. Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigose vykdomas projektas  „Lietuvos mažųjų žaidynės“ Projekto organizatoriai: Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK), Respublikinė ikimokyklinio ugdymo įstaigų kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA).

Tai nekomercinis Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų projektas, kurio tikslai:

  1. Didinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, tenkinant prigimtinį judėjimo poreikį.
  2. Skatinti Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą, profesinę paramą ir pagalbą, ugdant sveikus ir fiziškai aktyvius vaikus.

Projektas vykdomas III etapais.

Pirmojo etapo metu bus organizuojami festivaliai „Lietuvos mažųjų žaidynės“ kiekvienoje iš dalyvaujančių įstaigų. Festivalio įstaigoje maksimalus dalyvių skaičius neribojamas, minimalus dalyvių skaičius 24 vaikai.  Už festivalio programą atsako įstaigų bendruomenė.

Antrojo etapo metu 6 vaikų ir 2 pedagogų komanda varžysis Miesto atkrintamosiose rungtynėse, dėl teisės atstovauti savo miestą balandžio 15- gegužės 15 d. Palangoje, Alytuje, Jonavoje ir Panevėžyje vyksiančiuose finaliniuose festivaliuose. Įstaigos komandos (6 vaikų ir 2 pedagogų) atvykimu į baigiamąjį renginį rūpinasi įstaigos bendruomenė.

Plačiau skaitykite...

RENGINIAI

2021 m.

 

I etapo antra pamokėlė  ,,Sportuojame  su kėdutėmis"

 I etapo 3 pamokėlė ,,Su lazdomis"

I etapo ketvirta pamokėlė

 5 pamokėlė ,,Linksmieji balionai"

 Lietuvos mažųjų žaidynių 5 pamokėlė ,,Linksmieji balionai". Šioje veikloje didelį dėmesį skyrėme judesių koordinacijos lavinimui ir atmušimo įgūdžių formavimui. Vaikams labai patinka sportuoti su balionais, todėl pamokėlė pavyko puikiai!

 6 pamokėlė ,,Spalvingieji ritinėliai". Mankšta skirta motorikos vikrumo, koordinacijos ir pusiausvyros gebėjimams tobulinti. Vaikai smagiai mankštinosi su pačiu nuspalvotais ritinėliais, bet ir prisiminė spalvų pavadinimus.

I etapo  7 pamokėlė ,,Besišypsantys kamuoliai"

Lietuvos Mažųjų Žaidynių uždarymo šventė

 

2020 m.

 

2020 metų I-asis etapas

Jau trečius metus, Pasvalio lopšelio-darželio ,,Liepaitė“ vaikai dalyvauja Lietuvos mažųjų žaidynių  projekte. Vasario 11 dieną Pasvalio sporto mokykloje įvyko I-ojo etapo žaidynės. Šventę pradėjome žaidynių himnu, į salę įnešta ,,Lietuvos mažųjų žaidynių vėliava“. Išsirikiavę vaikai buvo pasipuošę skirtingų spalvų marškinėliais ir savo komandų pavadinimais. Su švente pasveikino Pasvalio sporto mokyklos direktorė, Pasvalio lopšelio-darželio pavaduotoja ugdymui, priešmokyklinio ugdymo pedagogė. Nuostabia dainele visus pradžiugino priešmokyklinės grupės vaikai. Žaidynėse dalyvavo, rungėsi 5 estafetėse: ,,Boružiukų“, ,,Meškučių“, ,,Saulučių“, ,,Drugelių“, ,,Nykštukų“, ,,Kiškučių“ grupės. Nugalėjo draugystė. Visi sportininkai apdovanoti Respublikinio ikimokyklinio ugdymo  įstaigų projekto ,,Lietuvos mažųjų žaidynės 2020“ įstaigos festivalio dalyvių diplomais. Žaidynes organizavo pedagogės Laima Š. ir Ritutė B.

  Akimirkos iš renginio

2019 m.

Lietuvos Mažųjų Žaidynių II-asis etapas

       Kovo 21 d. lopšelio-darželio ,,Liepaitė“ penkiamečių komanda smagiai praleido popietę ir dalyvavo Respublikiniame ikimokyklinio ugdymo įstaigų projekto ,,Lietuvos Mažųjų Žaidynės“ 2-ame etape, kurios vyko Panevėžyje. Mūsų ugdytiniai varžėsi su Panevėžio miesto komandomis. Vaikai išbandė  penkias rungtis, jas įveikė sėkmingai ir tapo ,,Lietuvos Mažųjų Žaidynės“ 2-o etapo  komanda laureate. Esame pakviesti į finalą. Visi dalyviai apdovanoti  Lietuvos Mažųjų Žaidynių marškinėliais, diplomais, balionais ir saldžiais prizais.

      Akimirkos iš renginio                                                     


Mažųjų olimpinės žaidynės sporto mokykloje

Nuo pat ankstyvo ryto ,,Liepaitėje“ – sujudimas. Mažieji sportininkai ruošiasi Mažųjų olimpinių žaidynių I etapui. Jos vyksta ne įstaigos sporto salėje, bet visi keliauja į ,,Pieno žvaigždžių“ areną. Olimpinės žaidynės prasideda iškilminga eisena. Skambant M. Mikutavičiaus ,,Trims milijonams“ priekyje žygiuoja ,,Drugelių“ atstovai, kurie neša Olimpinę vėliavą, po jų oriai ir iškilmingai žengia visi (vaikai, tėveliai, pedagogai) žaidynių dalyviai. Po eisenos giedamas, tiksliau dainuojamas, nes jis labai linksmas olimpiečių himnas. ,,Nykštukų“ vyrai padovanoja šokį su kamuoliais. Mažuosius olimpiečius pasveikina direktorės – Eugenija ir Aldona. Pagaliau prasidena rungtynės. Mažieji varžosi žaisdami estafetes. Pralaimėjusių nėra, nes Olimpinių žaidynių tikslas – gera nuotaika, judėjimo džiaugsmas, bendrystė ir draugystė.

    Po rungčių vaikai ir tėveliai apdovanojami diplomais. Finalinėje nuotraukoje visi linksmi ir laimingi, vadinasi, tikslas - pasiektas.

 Akimirkos iš renginio

 

APDOVANOJIMAI